Historie lanškrounských pralinek začíná hned na prahu Marcus Café baru. Čokoládovna „vyrostla“ nenápadně a přirozeně přímo v jeho zázemí. První nápad na pralinku padl souběžně s jeho otevřením. To, když Tomáš s Ondrou zakusovali ke svým skleničkám rumu čokoládu, tenkrát ještě ze supermarketu. První pralinku pak užmoulali v kuchyňce baru krátce po jeho oficiálním otevření.

ručně zdobené formy na pralinky

S pralinkami tedy Marcus koketoval od prvopočátku. Nejjemnější čokoláda měla dolaďovat prožitek nejenom z pití spiritů, ale především kávy. Časová náročnost výroby pralinek spolu s časovou náročností provozování baru ovšem přesahovaly možnosti běžného smrtelníka. Pralinky byly tedy vyráběny nárazově. Jejich obliba přesto stoupala. Ačkoli pralinky měly barový provoz doplňovat a podporovat, zlomového rozmachu dosáhly paradoxně v době, kdy bar dostal největší ránu. Koronavirová opatření po roce a půl od otevření znovu přibouchla dveře Marcusu. Najednou bylo více času na výrobu, na přemýšlení, na vývoj. Pralinky se navíc, na rozdíl od drinků, skvěle protahovaly skrz „výdejové okénko.“ V tomto období si našly nejvíce nových zákazníků. Další výrazný milník přišel v duchu hesla: Když nemůže Mohamed k hoře,…" Kompenzací za zrušené vánoční večírky v Marcusu se v mnoha firmách staly vánoční balíčky. V nich zaměstnanci nejednou našli novinku – krabičku s lanškrounskými pralinkami. Tak pralinky z Marcusu ochutnalo mnoho nových jedinců.

Tuto základnu již nešlo po znovuotevření baru přeslechnout a výroba lanškrounských pralinek se stala každodenní záležitostí. Tímto bodem můžeme fakticky označit vznik ČOKOLÁDOVNY MARCUS. Bar přišel o jednoho barmana, MARCUS POSÍLIL o chocolatiéra – Ondra se definitivně začal věnovat čokoládě na plný úvazek. Rozvoj výroby čokoládových výrobků od této doby nabírá na rychlosti. Kromě nových druhů pralinek se v prodeji objevuje i tabulková čokoláda MARCUS, lámané čokolády nebo lanýže. V roce 2022 započala čokoládovna novou éru. Čokoládové výrobky z Marcusu se poprvé dostaly na pulty prodejen mimo Lanškroun. Zároveň došlo ke spuštění internetového obchodu na zbrusu nových webových stránkách.