1989

Příběh baru se mlčky začal psát již v době, kdy o tom neměli tušení ani samotní zakladatelé. V rozmezí sotva 2 měsíců se na jedné vesnici, v jedné ulici, narodili 2 kluci – Tomáš a Ondra.

1995-2004

Vyrůstali spolu, chodili do školky a hráli společně fotbal. Nakonec je ve škole posadili i do jedné lavice. Vše je předurčovalo k tomu, stát se dobrými přáteli.

2012

Po konci základní školy se jejich cesty rozdělily, aby se znovu střetly v roce 2012. Během tohoto období se stala obří hromada úžasných věcí, které ovšem nejsou vůbec důležité. Zmínit bychom snad mohli, že Ondra si poměrně zavařil (a získal výuční list na kuchaře) a Tomáš během svých vysokoškolských studií získal velmi cenné zkušenosti s alkoholem.
Počas tohoto roku se jim ale stále více začaly do hlav vkrádat myšlenky na to, co vlatně budou dělat, když ten Svět nakonec tímto letopočtem neskončí. A v létě roku 2012 poprvé padá myšlenka, založit ve svém milovaném Lanškrouně bar! Stěhují se do Prahy...

2012-2015

V Praze zažívají nejříve krušné a posléze divoké období. Z 30 korun představujících denní stravu v podobě bezedného kelímku a 2 hotdogů v IKEA, jim brzy finanční situace dovolí v podstatě neomezenou konzumaci v jiném řetězci, který k jejich velké spokojenosti nabízí nonstop otevírací dobu a pobočku na půli cesty z jejich oblíbeného podniku. Vlastní bar se na nějakou dobu stává jen jakýmsi snem, zhmotňujícím se při oněch nočních cestách z hospody. Nakonec ale získávají práci v předních pražských barech a jejich cesta začíná opět směřovat k vytyčenému cíli.

2015

Kluci podávají výpověď ve svých pracích. Podávají si taky ruce a žádost na pronájem prostor v Lanškrouně. Kostky jsou vrženy... Ovšem bude ještě chvíli trvat, než je někdo najde.

Původní prostory, kde měl vzniknout bar Marcus.

2015-2016

Tomáš a Ondra jsou zpátky ve svém milovaném Lanškrouně. Ovšem bez prostor, bez práce, a již tradičně také bez peněz. Netuší ale, že je to důležitá lekce na jejich cestě. Začínají míchat na různých akcích po Lanškrounsku. Díky všem těmto svatbám, maturitním plesům a rodinným oslavám se naučí, jak si ideálně skládat svou barovou stage. Získané zkušenosti později zúročí při plánování marcusácké barové pozice. To už ale předbíháme...

léto 2016

Kluci konečně nachází místo pro svůj bar MARCUS. Ke krásným klenutým prostorám se dostávají hříčkou osudu. Zase jim jednou přálo štěstí a nevyšlo jim to, co si přáli. Díky nevyhovění žádosti o pronájem vyhlédnutých prostor se poprvé dostali na místo, o ktérém by se jim v Lanškrouně snad ani nezdálo. Zapomenutý průjezd v srdci Lanškrouna, kolem kterého denně projdou stovky lidí, aniž by mu věnovali pozornost. Místo, kde provozovnu Marcus café & bar naleznete dnes. Toho času ale ještě tak nevypadá a je nutné mu věnovat trochu péče.


Poznali byste dnešní "salonek"?

2017-2018

Od 1.1.2017 začala platit nájemní smlouva na prostory, kde měl vzniknout Marcus Café & bar. Toho dne se také, ještě s novoroční kocovinou, Tomáš a Ondra pouštějí do rekonstrukce. Během táhnoucích se komplikovaných oprav dojdou k několika důležitým zjištěním. Dokonce i méně zručný jedinec dokáže svépomocí veškeré práce udělat: 2x levněji, 2x hezčí a za až 8x delší dobu.

23. června 2018

Koulaudace Marcus Café & bar! Nakonec vše přeci jen klaplo a Marcus se otevírá veřejnosti. Jedinými barmany se stávají Tomáš a Ondra. Jedná se tak pravděpodobně o jedinečný úkaz baru, který stavěli sami barmani, anebo jinak řečeno, jediný bar, kde Vás obsluhují zedníci.